| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Seats won by respective parties | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Results[]
State | Conservative | Future | Liberal | New People's | Socialist | Independents | Total |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Arylon | 3 | 29 | 0 | 2 | 2 | 6 | 42 |
Barstow | 3 | 15 | 0 | 1 | 4 | 1 | 24 |
Charleston East | 3 | 11 | 0 | 1 | 0 | 1 | 16 |
Charleston West | 3 | 7 | 4 | 0 | 1 | 0 | 15 |
Galestra | 3 | 7 | 9 | 1 | 1 | 2 | 23 |
Helmond | 7 | 10 | 4 | 3 | 8 | 3 | 35 |
Kenzie | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7 |
Laszare | 3 | 18 | 7 | 11 | 4 | 5 | 48 |
Liberte | 15 | 9 | 6 | 0 | 0 | 9 | 39 |
Naroe | 22 | 9 | 6 | 1 | 1 | 4 | 43 |
Neldon | 6 | 10 | 3 | 0 | 0 | 3 | 22 |
New Thika | 7 | 15 | 11 | 1 | 2 | 2 | 38 |
Pikeyton | 10 | 5 | 1 | 0 | 0 | 2 | 18 |
St. Petersburg | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 |
Sundershire | 1 | 3 | 1 | 0 | 9 | 1 | 15 |
Trotesta | 4 | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 10 |
Vantracia | 6 | 17 | 8 | 0 | 0 | 3 | 34 |
Westmoreland | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 12 |
Woeke | 11 | 7 | 5 | 0 | 2 | 2 | 27 |
Totals | Overall | ||||||
Conservative | Future | Liberal | New People's | Socialist | Independents | ||
119 | 179 | 72 | 21 | 34 | 49 | 474 |
21 | 34 | 179 | 72 | 119 | 49 |
NPP | Socialist | Future | Liberal | Conservative | Independent |
Complete List[]
Arylon[]
District | Winner | Party |
---|---|---|
Arylon 1 | Felecia Cantu | Conservative |
Arylon 2 | Lloyd Swanson | Independent |
Arylon 3 | Josefina Royale | Independent |
Arylon 4 | Mallory Tate | Conservative |
Arylon 5 | Dale Weeks | Future |
Arylon 6 | John Moody | Future |
Arylon 7 | Alexander Buchanan | Future |
Arylon 8 | Natalie Livingston | Future |
Arylon 9 | Murray Garrison | Future |
Arylon 10 | Ricky Duke | New People's |
Arylon 11 | Rodger David | Socialist |
Arylon 12 | Mathew Atkins | Future |
Arylon 13 | Cynthia Church | Future |
Arylon 14 | Dorothy Gamble | Future |
Arylon 15 | Jenny Burns | Future |
Arylon 16 | William Jones | Future |
Arylon 17 | Aden Callahan | Independent |
Arylon 18 | Horace Ellis | Future |
Arylon 19 | Chadwick Norris | Future |
Arylon 20 | Dawn Bullock | Future |
Arylon 21 | Cindy Rowland | Future |
Arylon 22 | Burton Houston | Future |
Arylon 23 | Mariana Alexander | Future |
Arylon 24 | Johnathan Wynn | Future |
Arylon 25 | Coleman MacDonald | Conservative |
Arylon 26 | Justin Hampton | Future |
Arylon 27 | Nadine West | Future |
Arylon 28 | Stephen Parrish | Future |
Arylon 29 | Katherine Henson | Independent |
Arylon 30 | Roy Watson | Future |
Arylon 31 | Tyrone Nixon | Independent |
Arylon 32 | Alyssa Cohen | Socialist |
Arylon 33 | Rebecca Delacruz | Future |
Arylon 34 | Daniel Hines | Future |
Arylon 35 | Marie Hale | Future |
Arylon 36 | Cassandra Sanford | Future |
Arylon 37 | Rosendo Hyde | Future |
Arylon 38 | Ebony Kelly | New People's |
Arylon 39 | Nicholas Burke | Independent |
Arylon 40 | Dudley Willis | Future |
Arylon 41 | Rodney Dunn | Future |
Arylon 42 | Carolyn May | Future |